Neurofeedback
Akademski uspeh
Možgani so mišica, ki poganja svet. Izboljšajte njihovo funkcionalnost z neurofeedback tehnologijo
Po številnih podatkih do 80% šolarjev in študentov pogosto doživlja akademski stres, kar lahko vodi do poslabšanja psihičnega in telesnega zdravja. Posledično se zmanjša učna uspešnost, razvije se prekomerna izčrpanost in tesnoba.
Z neurofeedbackom lahko na neinvaziven in učinkovit način podpremo akademsko uspešnost in spopadanje s stresom pri posameznikih vseh starosti. S treningi možganske aktivnosti lahko izboljšamo koncentracijo, razumevanje in procesiranje informacij, spopadanje s stresom, motivacijo, ustvarjalnost in sposobnost reševanja problemov, organizacijske sposobnosti, spanje in zmanjšamo stanja tesnobe.
Pri mlajših otrocih neurofeedback krepi in pospešuje razvoj možganov, pri najstnikih in mladih odraslih pa neurofeedback podpre akademsko uspešnost preko izboljšanja kognitivnega funkcioniranja. Prav tako pomaga ohranjati možgane zdrave in močne ter preprečuje upad spomina in drugih izvršilnih funkcij, ki so ključne za akademski uspeh.
V nadaljevanju opišemo nekaj načinov kako lahko z optimizacijo možganske aktivnosti izboljšamo akademski uspeh.
Kako lahko izboljšamo akademski uspeh z optimizacijo možganske aktivnosti
POZORNOST in OSREDOTOČENOST: za šolski uspeh je ključnega pomena, da posameznik lahko sledi in posluša skozi celoten pouk. Z dvigom možganske aktivnosti izboljšamo sposobnost možganov, da ohranijo pozornost dalj časa, kar neposredno vpliva na to koliko informacij se absorbira v učni uri in omogoči hitrejše in boljše dokončanje dela. Izboljšanja se kažejo tudi pri opravljanju testov, saj boljša osredotočenost omogoči dokončanje testa in ustrezno pripravljenost na ocenjevanje.
SPOMIN: učenje predmetov pogosto zahteva precejšnjo količino pomnjenja za teste in izpite. Neurofeedback trening izboljša sposobnost možganov, da absorbirajo in zadržijo informacije za boljši priklic.
IZVRŠILNE FUNKCIJE: neurofeedback posamezniku pomaga izboljšati izvršilne funkcije, kot so načrtovanje, organizacija, odločanje in kontrola vedenja, kar vodi do izboljšane produktivnosti in uspešnosti v šoli in na drugih področjih.
UČNE TEŽAVE: Neurofeedback lahko pomaga učencem (z učnimi težavami) uravnavati aktivnost možganskih valov, saj ima samoregulacijski mehanizem možganske aktivnosti temeljno vlogo pri oblikovanju in optimalnem delovanju možganov. Z izboljšanjem možganske aktivnosti se zmanjšajo tudi simptomi učnih težav.
KAKOVOST SPANJA: neurofeedback ima lahko pozitiven učinek na kakovost spanca, ki je ključen za vsakodnevno regeneracijo možganov in optimalno zmogljivost skozi dan.
ČUSTEVNA REGULACIJA: z optimizacijo možganske aktivnosti lahko dosežemo tudi boljšo čustveno stabilnost in regulacijo razpoloženja. Ko možgani delujejo bolj umirjeno in z zdravimi vzorci, se boljše spopadamo s stresom, vključno s pritiski šolskega ocenjevanja, zmanjšajo se simptomi tesnobe in depresivnega razpoloženja.
Naročite se na brezplačno predstavitev
Skupaj bomo pogledali kako vam neurofeedback lahko pomaga in vam predstavili individualni plan treningov